החשיבות הגדולה לרישוי עסק לגן האירועים שלכם

כבר לא מעט זמן שפועם בכם חלום: לשמח חתן וכלה. בעוד כאורחים באירועים יוצא לכם לשמח את הזוג המאושר לעתים די רחוקות, הרי שבעת שאתם בעלים של גן אירועים – אתם זוכים לקיים את המצווה חדשות לבקרים. כידוע לכם, על מנת שהעסק שלכם יפעל כחוק, עליכם גם לדאוג להוציא רישיון עסק כחוק, לרבות רישיון יצרן. מאחר ומדובר על אירועים גדולים, הרי שיש לכם אחריות גדולה להוציא את הרישיון – כלפי עצמכם וכלפי הזוגות שעתידים לערוך את אירוע האהבה שלהם בכותלי הגן שלכם.

אחריות גדולה כלפי הזוגות העתידים להתחתן

לא מעט זוגות אוהבים בוחרים להתקדש כחתן וכלה בגני האירועים. בעת שאתם מציעים את שירותי האירוח שלכם לזוג המאושר ולקהל האורחים שלהם, יש לכם אחריות גדולה מאד. עליכם להחזיק ברישיון עסק תקף. מדוע? באם ואתם פועלים ללא רישיון עסק, הרי שאתם גם עוברים על החוק, וגם יכולים להוציא לגן האירועים שלכם צו סגירה. האם תוכלו לדמיין מה ההשלכות? ישנם זוגות שמתכננים את האירוע שלהם חודשים מראש, כך שיכול להיות מצב בו זוגות סגרו את האירוע שלהם אתכם, ולאחר שקיבלתם צו סגירה – הם נותרים ללא בית מארח לאירוע שלהם.

איך מקבלים את רישיון העסק?

כידוע, כל עסק בכל תחום בישראל, מחויב להוציא רישיון עסק. בעוד ישנם עסקים שונים שעבורם קבלת הרישיון מתבצעת יחסית במהירות, בעת שמדובר על גני האירועים ואולמות האירועים, מדובר על תהליך מעט סבוך יותר. גני האירועים חולשים על רבדים רבים, כך שהתהליך עצמו מתארך מאחר ונדרשים אישורים רבים מגופים רשמיים לא מעטים.

ראשית, עליכם לפנות אל הרשות המקומית או העירייה שבה אתם עתידים להקים את מתחם האירועים שלכם. ברשות המקומית אתם עתידים להיפגש עם הנציג של מחלקת הרישוי, וזאת על מנת לאמוד את טיב הלוקיישן ולבחון אותו על פי פרמטרים שונים. כמו כן, בשלב זה גם אתם יוצאים נשכרים, שכן אתם מקבלים מידע רלוונטי אודות השלבים הבאים בתהליך לטובת רישיון העסק שלכם.

בשלב הבא, עליכם לפנות אל גורמים רשמיים שונים וזאת במטרה לקבל את האישור שלהם בדבר העסק שלכם. מי הם אותם גורמים רשמיים? משרד הבריאות והמשטרה. חשוב לציין כי הרישיון שאתם מקבלים אינו רישיון שאינו פג תוקף לעולם, אלא מדובר על רישיון להפעלת מתחם האירועים שלכם לכ-3 שנים בלבד. לאחר מכן, עליכם להגיש בקשה לקבלת הרישיון מחדש.

למה עליכם להוציא גם את רישיון היצרן?

אל מתחמי אירועים רבים כיום משודכת גם חברת קייטרינג, שדואגת למטעמים מהם נהנים האורחים. בעת שמדובר על עסק שבו מעורב גם מזון, הרי שיש צורך גם ברישיון היצרן. את האישור המדובר מספק לכם גוף הנגזר ממשרד הבריאות והוא נקרא שירות המזון. דואגים לרישיון העסק, ונהנים מראש שקט. מזל טוב!

כתיבת תגובה

אולם אירועים | אולמות אירועים | אולם כנסים | אולם לאירועים עסקיים | אולמות יוקרה | אולם יוקרתי | Avenue מרכז אירועים וקונגרסים