כנס, יום עיון, הרצאה, הקרנת סרט ביתי לחברים, מסיבת יום הולדת מיוחדת, אירוע פרטי או אירוע עסקי – אם אתם נמצאים כרגע במהלך ארגון אירוע אחד מרשימת סוגי האירועים האלה, בוודאי נתקלתם בצורך של השכרת מקרן. מאחר והמבחר בתחום הוא גדול ומגוון, טווח המחירים אף הוא משתנה בין חברה אחת לשנייה, ואתם, שמקרנים אינם כלי העבודה השגור שלכם, וההבנה שלכם במקרנים מתמצתת (אולי) לידיעה שמקרנים משמשים להקרנה של מצגות או סרטים על מסך, עומדים אובדי עצות מול ההיצע הגדול, ואינכם יודעים כיצד לבחור בחברה המציעה השכרת מקרן לאירוע שלכם ואיך לעשות בחירה נכונה של המקרן המתאים שתשכירו לצרכיכם.

בטרם תחליטו על השכרת מקרן לאירוע – דברים שתצטרכו לוודא

  1. מהו ה-Ansi Lumines (או בקיצור, לומן – עצמת ההארה) של המקרן? מקרנים מגיעים בארבע עוצמות הארה שונות:
  1. מהי הרזולוציה (כושר ההפרדה) של המקרן? גם סקציה זו מחלקת את המקרנים למספר סוגים וייעודים:
  1. מהי הניגודיות (Contrast) של המקרן? גם כאן, מתחלק התחום לייעודים שונים, מהמקרנים הבסיסיים בעלי ניגודיות שבין 1:500 ועד ל-1:1000 (המיועדים למצגות), ועד למקרנים האיכותיים בעלי ניגודיות שבין 1:3000 ועד ל-1:3900 (המיועדים למצגות ולסרטי וידיאו הדורשים מקרן באיכות גבוהה). המקרנים המשוכללים יותר (בעלי הניגודיות של 1:4000 ומעלה) נחשבים למקרנים מקצועיים, וסביר להניח שלא תזדקקו לאחד כזה.
  1. כמה שעות עבודה יש למנורה שבמקרן? שעות העבודה מושפעות מגילו של המקרן ומשפיעות על ביצועיו. במקרן משומש יותר, עוצמת המנורה נחלשת והמקרן עלול שלא לתפקד, כפי שהוא אמור.
  1. מי החברה שמאחורי הקלעים? לחברה שמציעה ציוד הגברה ותאורה לאירועים, אותה חברה אשר מציעה לכם השכרת מקרן לאירוע, יש משקל גדול בהחלטה. חברה מקצועית תלווה אתכם במהלך הבחירה ותסייע לכם להחליט. מאחר וגם במקרן הטוב ביותר, אשר מתוחזק בצורה האופטימלית, עלולים להתגלות כשלים בזמן אמת – חשוב לוודא כי החברה מנוסה ואמינה והיא תימצא לצידכם לאורך כל הדרך, עד לסיומו המוצלח של האירוע.

כתיבת תגובה

אולם אירועים | אולמות אירועים | אולם כנסים | אולם לאירועים עסקיים | אולמות יוקרה | אולם יוקרתי | Avenue מרכז אירועים וקונגרסים